Kombi Arıza Kodları

Vaillant Kombi F28 Arıza Kodu ve Çözümü

F28 Arıza Kodu, vaillant kombilerde sıklıkla karşılaşılan genel bir arıza kodudur. Bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman ekranın altındaki üzerinde çarpı işareti bulunan alev resmine 3 saniye basılı tutarak reset işlemi uygulayabilirsiniz. Reset işleminden sonra tekrardan aynı arıza devam ediyorsa yazımızı okumaya devam ediniz.

Yazımızı okumadan önce Vaillant kombilerde F28 arızasına neden olan gaz valfinin sökümü, bakımı ve geri toplanması ile ilgili bakım videosunu izleyebilirsiniz. Kombinizdeki sorunu ayrıca youtube sayfamızdan yorum yaparak anında cevap alma imkanınız bulunmaktadır.

Vaillant Ecotec Kombi F28 Arıza Kodu Tamiri – F28 Arızası Nasıl Giderilir Videsu;

Vaillant Turbotec Kombi F28 Arıza Kodu Tamiri – F28 Arızası Nasıl Giderilir Videsu;

Arızanın oluşmasına neden olabilecekleri aşağıda listelenmiştir;

  • İlk olarak cihaza gaz basıncının geldiğinden emin olunuz. Gaz saati vanası ve kombiye gelen gaz borusundaki gaz vanasını kontrol ediniz. Kapalı durumdaysa açık konumuna getiriniz. Evinizde kullanmış olduğunuz doğal gazlı yemek pişirdiğiniz ocağın dört gözünü açarak ateşleyiniz. Gaz geldiğinden emin olun.
  • Kombinin içerisinde bulunan ve 220V enerji ile çalışan gaz valfinde arıza olabilir. Bu parçanın bakımı ve tamiri kesinlikle yapılmadan, yenisi ile değiştirilmesi gerekir.
  • Kombinin elektronik anakartı gaz valfine komut göndermeyebilir ve neticesinde cihaza gaz girişi sağlanmaz. Vaillant kombinin anakartındaki arızadan dolayı da bu arıza ile karşılaşma durumunuz var.
  • Kombi ateşleme elektrodunun kirlenmesi, kırılması ya da çatlaması sonucunda bu arızaya neden olabilir.
  • Yukarıda listelenen bazı işlemler belgeli uzman ekipler tarafından uygulanması gerekir. Can ve mal sağlığı açısından ne yaptığınızdan emin değilseniz kombide herhangi bir işlem yaptırmayın ve servis çağırın.

Vaillant kombi gaz valfi satışımız mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu