Kombi Arıza Kodları

Daikin Kombi Arıza Kodları

Daikin Kombi Hata Kodları

Aşağıda Daikin markaya ait bir çok kombi modelinin arıza kodlarını listeledik. Kombinizin modelini bularak o modele karşılık gelen arıza kodlarını, hata nedenini ve hata açıklamasında yapılması gerekenleri sizlere yazdık. Bu yazılanları kontrol ederek sizin yapabileceğiniz (kombi su doldurma işlemi, resetleme işlemi) adımları uyguladıktan sonra kombizide arıza devam ediyorsa eğer bizden kombi yedek parça satın alabilirsiniz. Eğer Ankara ilinde ikamet ediyorsanız bizden servis hizmeti alabilirsiniz.

Daikin Kombi Yedek Parça ve Kombi Servis Hizmeti için Hemen Arayın: 0507 971 09 00

Daikin NDJ Kombi Arıza Kodları

HATA KODUHATA NEDENİYAPILMASI GEREKENLER
10-64Gaz valfi devresi hatasıKombiyi resetleyin. Gaz valfini ve kablo bağlantılarını kontrol edin. Arıza devam ediyorsa servis işlemi gerekebilir.
10-65Gaz valfi akım hatasıKombiyi resetleyin. Gaz valfini ve kablo bağlantılarını kontrol edin. Arıza devam ediyorsa servis işlemi gerekebilir.
11-64Alev oluşmamasıGaz vanasının açık olduğundan emin olun. 3. başarısız ateşleme denemesinden sonra kombiyi resetleyin. Hata devam ediyorsa ateşleme elektrodu ve kablosunu kontrol edin. Aşağıdaki videoda bu arızayı veren kombi anakartının tamirini gerçekleştirdik. Kartınızı arızalı ise bize göndererek tamir ettirebilirsiniz.

11-65Alev stabilizasyonuKazanın yeniden ateşleme yapmasını bekleyin. Hata devam ederse iyonizasyon elektrodunu ve kablo bağlantısını kontrol edin.
11-66Güvenlik süresinde alev kaybı3. başarısız ateşleme denemesinden sonra kombiyi resetleyin. İyonizasyon elektrodunu denetleyin.
11-67Kombi devredeyken alev kaybıGeçici hata, kombinin tekrar devreye girmesini bekleyin.
12-64İyon kontrol sapması çok yüksekGerekiyorsa kombiyi resetleyin. Hata tekrarlarsa, iyonizasyon elektrodunu ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
12-65Scot sistem aktüatör hatasıKombiyi resetleyin.
12-66İyon baz değerinin alt değeri aşmasıKombiyi resetleyin. Hata tekrarlarsa iyonizasyon elektrodunu ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
12-67İyon baz değerinin üst değeri aşmasıKombiyi resetleyin. Hata tekrarlarsa iyonizasyon elektrodunu ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
12-68İyon baz değerinin fazla değişkenlik göstermesiKombiyi resetleyin. Hata tekrarlarsa iyonizasyon elektrodunu ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
12-69Sınırsa ofset adaptasyonuGeçici hata kombi çalışmaya devam eder.
12-70Ofset adaptasyonu uygulanamama hatasıGeçici hata kombi çalışmaya devam eder.
13-64Fan hızı hatasıKombiyi resetleyin. Hata tekrarlanırsa, fanı ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
13-65Fan hızı hatasıKombiyi resetleyin. Hata tekrarlanırsa, fanı ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
16-64Yüksek baca gazı sıcaklığıBaca bağlantılarını kontrol edin. Reset gerekiyorsa kombiyi resetleyin. Problem devam ediyorsa veya tekrarlıyorsa baca gazı sensörünü ve kablo bağlantısını kontrol edin.
1J-64Limit termostat arızasıRadyatör vanalarının açık konumda olduğundan emin olun. Sistem basıncını kontrol edin, düşükse tamamlayın. Kombiyi resetleyin. Hata tekrarlarsa, limit termostatı ve kablo bağlantısını kontrol edin.
80-01Dönüş sıcaklık sensörü hatasıKombiyi resetleyin. Hata tekrarlarsa dönüş ntc sensörünü ve kablo bağlantısını kontrol edin.
81-01Gidiş sıcaklık sensörü hatasıKombiyi resetleyin. Hata tekrarlarsa gidiş ntc sensörünü ve kablo bağlantısını kontrol edin.
81-65Solar sensör hatasıSolar sensörü ve bağlantısını kontrol edin.
8A-46Donmaya karşı korumaGidiş sıcaklık sensörü 1 derecenin altında değer okuyorsa cihaz bloke olur. Su sıcaklığının 1 derecenin üstüne çıkmasını bekleyin. Kombi devreye girecektir.
8H-64Gidiş sıcaklığının hızla yükselmesiRadyatör vanalarının yeterli su sirkülasyonunu sağlayacak kadar açık olduğundan emin olun. Kombi bir süre sonra kendiliğinden çalışacaktır.
8H-65Yüksek gidiş-dönüş sıcaklık farkıRadyatör vanalarının yeterli su sirkülasyonunu sağlayacak kadar açık olduğundan emin olun. Kombi bir süre sonra kendiliğinden çalışacaktır. Hata tekrarlarsa pompa ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
E1-64Yanlış alev sinyaliKombiyi resetleyin. Hata tekrarlıyorsa iyonizasyon elektrodunu ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
E1-65Dahili Scot sistem hatasıKombiyi resetleyin. Hata devam ederse, gücü kesin. İyonizasyon elektrodunu kontrol edin. Manual kalibrasyon yapın. Problem devam ederse anakartı değiştirin.
E1-66Kalibrasyon hatasıKombinin kendi başına tekrar çalışmasını bekleyin. Gücü kesin, hata devam ederse atık gaz yolunu denetleyin. İyonizasyon elektrodunu kontrol edin. Manual kalibrasyon yapın.
E1-67Kalibrasyon yapamamaKombinin kendi başına tekrar çalışmasını bekleyin. Gücü kesin, hata devam ederse atık gaz yolunu denetleyin. İyonizasyon elektrodunu kontrol edin. Manual kalibrasyon yapın.
E1-68İyon baz değeri fabrika değeri dışında ya da yanlış kaydedilmişKombiyi resetleyin. İyonizasyon elektrodunu kontrol edin. Manual kalibrasyon yapın.
E1-69Crc parametre hatasıKombiyi resetleyin. Hata tekrarlarsa manual kalibrasyon yapın. Düzelmezse anakartı tamiri ya da değişimi olması lazım.
E1-70Crc parametre hatasıKombiyi resetleyin. Hata tekrarlarsa manual kalibrasyon yapın. Düzelmezse anakartı tamiri ya da değişimi olması lazım.
E1-71Ek kilitlenme hatasıKalıcı hata, manual kalibrasyon yapın. Düzelmezse gücü kesin. Anakart tamiri ya da değişimi olması lazım.
E1-72Scot alev güçlendirici hatasıKalıcı hata, manual kalibrasyon yapın. Düzelmezse gücü kesin. Anakart tamiri ya da değişimi olması lazım.
E1-73Dahili kart arızasıKalıcı hata, manual kalibrasyon yapın. Düzelmezse gücü kesin. Anakart tamiri ya da değişimi olması lazım.
E1-75Kart arızasıAnakartın tamir olması ya da tamir olması gerekir. Anakartı satın almak istiyorsanız 0507 971 09 00 arayınız. Tamiri için de kombi kartını bize gönderebilirsiniz.

H9-01Dış hava sensör hatasıKombi çalışmaya devam eder. Fakat dış hava sensörü devre dışıdır. Gücü kesin dış hava sensörünü kontrol edin.
HC-01Kullanım sıcak suyu hatasıKombi çalışmaya devam eder fakat daha konforlu sıcak su temini için sıcak su gidiş ntc sensörünü ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
HJ-08Yüksek sistem basıncıSistem basıncını 0.8 bar seviyesine inene kadar boşaltın.
HJ-09Düşük sistem basıncıDoldurma vanası vasıtasıyla sistem basınç değeri 0.8 bar seviyesine çıkana kadar su ile doldurun.
HJ-10Su basıncı sensör hatasıGücü kesin. Su basınç sensörünü ve kablo bağlantısını kontrol edin.
J6-01Yüksek gidiş suyu sıcaklığıRadyatör vanalarının açık konumda olduğundan emin olun. Sistem basıncını kontrol edin, düşükse tamamlayın. Kombiyi resetleyin, hata devam ediyorsa sirkülasyon pompasını ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
J6-20Yüksek dönüş suyu sıcaklığıKombiyi resetleyin. Hata tekrarlarsa gidiş-dönüş ntclerini ve kablo bağlantılarını kontrol edin. Hata devam ederse sirkülasyon pompasını ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
J6-21Dönüş sıcaklığı gidiş sıcaklığından yüksekReset gerekmez. Bir süre sonra kombi tekrar devreye girer. Hata tekrarlarsa gidiş-dönüş ntc sensörlerini ve kablo bağlantılarını kontrol edin. Hata devam ederse sirkülasyon pompasını ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
JJ-64Baca gazı sıcaklık sensörü hatasıBaca gazı ntc sensörünü ve kablo bağlantılarını kontrol edin.
U2-01Düşük ya da yüksek voltaj hatasıElektrik beslemenin doğru ve yeterli olduğunu kontrol edin.
U4-65Opentherm bağlantı hatasıKombi, termostatı yok sayar ve çalışmaya devam eder. Oda termostatını kontrol edin.
U4-66Can-bus iletişim zaman aşımıResetleyin. Hata devam ederse anakartı ve bağlantılarını kontrol edin.
U4-67Reset denetimiKombi elektrik bağlantısını kesip tekrar bağlayın.
UA-64BCC güncellemesi sırasında kapanmaBCC bağlantısını kontrol edin. Hata devam ederse yeni BCC takın.
UA-65BCC güncellenmesi gerekiyorBCC takıldığı halde, yüklemesi yapılmaması ise BCC güncellemesini yapın.
UA-66Dahili kart – BCC uyuşmazlığıDoğru BCC’yi takın.
UA-67BCC yerine takılı değilBCC bağlantısını kontrol edin. Hata devam ederse BCC’yi değiştirin.
UA-68Uyumsuz BCC hatasıDoğru BCC’nin takıldığından emin olun.
UA-69Düşük besleme voltajı hatasıElektrik beslemesinin doğru ve yeterli olup olmadığını kontrol edin.
UA-70BCC güncelleme hatasıGüncelleme düzgün yapılmamış. Tekrar güncellemeyi deneyin. Yeni BCC takın.

Daikin Volume Zone Kombi Arıza Kodları

HATA KODUHATA NEDENİYAPILMASI GEREKENLER
10-65Gaz valfi akımı hatası“Kalıcı arıza, reset gerektirir. Cihaza reset atın. Gaz valfine takılan soketin düzgün takıldığından emin olun. Gaz valfine giden kabloların zarar görmediğinden emin olun. Gaz valfini kontrol edin, arızalı ise değiştirin.”
11-64Alev oluşmaması. Yanmanın hiç gerçekleşmemesi durumunda gerçekleşir.“Üçüncü başarısız ateşleme denemesinden sonra kalıcı arıza durumu oluşur. Cihaza reset atın. Gaz hattı üzerindeki vananın açık olduğundan emin olun. Giriş gaz basıncını kontrol edin, düşük olması durumunda yerel gaz sağlayıcı firma ile irtibata geçin. Baca montajının düzgün yapıldığından emin olun.
Toprak bağlantılarının doğru yapıldığından emin olun. Ateşleme kapasitesinin doğru değerde olduğundan emin olun. Gaz valfi ayarının doğru olup olmadığını kontrol edin. Elektrodu kontrol edin, 2 elektrod çubuğu arasında 4 milimetreden fazla açıklık var ise ateşleme sorunu oluşabilir. Yoğuşma sifonunun tıkanıp tıkanmadığını kontrol edin. Gaz valfini kontrol edin, arızalı ise değiştirin. Anakart üzerindeki ateşleme trafosunu kontrol edin, arızalı ise değiştirin.”

13-64Fan hızı hatası. Talep edilen fan hızından farklı bir fan hızı algılandığı durumlarda
gerçekleşir.
“Kalıcı arızadır, reset gerektirir. Cihaza reset atın. Hava akışını engelleyen bir durum olup olmadığını kontrol edin. Fanı ve kablolarını konrol edin, arızalı ise değiştirin. Anakartı değiştirin.”

16-64Yüksek baca gazı sıcaklığı. Baca gazı sıcaklığının normal
değerlerin üstüne
çıkması durumunda
gerçekleşir.
Cihaz çalışmaya devam eder. Bacanın düzgün monte edildiğinden emin olun. Atık gaz yolunda herhangi bir tıkanıklık olmadığından emin olun. Sensörü kontrol edin, arızalı ise değiştirin. Uzun süre bakım yapılmamış ise ana eşanjörü kontrol edin, tıkanıklık olmadığından emin olun.”
1J-64Merkezi ısıtma suyu yüksek sıcaklık hatası
Su sıcaklığının normal
değerlerin çok üstüne
çıkması durumunda
gerçekleşir.
“Kalıcı arızadır, reset gerektirir. Gidiş suyu sıcaklığının 107°C yi geçmesi durumunda ortaya çıkar. Cihaza reset atın. Isıtma devresini kontrol edin, radyatör vanaları kapalı ise açık konuma
getirin. Pompayı kontrol edin ,çalıştığından emin olun. Pompa çalışmıyorsa, elektrik bağlantılarını kontrol edin, arızalı parça var ise değiştirin. Sensörün doğru değeri okuyup okumadığını kontrol edin, hatalı ise sensörü değiştirin. Plakalı eşanjörü kontrol edin, tıkanmadığından emin olun.”
80-01Dönüş sıcaklık sensörü hatası Sensör bağlantısının kısa devre ya da açık devre olması durumunda gerçekleşir.“Kalıcı arızadır, reset gerektirir. Cihaza reset atın, hata hala mevcut ise aşağıdaki adımları uygulayın; Sensöre giden kabloları kontrol edin, bağlantı soketini kontrol edin, hatalı
parça var ise değiştirin. Multimetre vasıtası ile sensör direncini kontrol edin, sensör arızalı ise değiştirin.”
81-01Gidiş sıcaklık sensörü hatası. Sensör bağlantısının kısa devre ya
da açık devre olması durumunda gerçekleşir.
“Kalıcı arızadır, reset gerektirir. Cihaza reset atın, hata hala mevcut ise aşağıdaki adımları uygulayın; Sensöre giden kabloları kontrol edin, bağlantı soketini kontrol edin, hatalı
parça var ise değiştirin. Multimetre vasıtası ile sensör direncini kontrol edin, sensör arızalı ise değiştirin.
8H-67Gidiş suyu sıcaklık sensörü
takılma hatası. Anakartın yaptığı doğrulama testlerinin başarısız olması
durumunda gerçekleşir.
“Kalıcı arızadır, reset gerektirir. Cihaza reset atın, hata tekrarlıyorsa aşağıdaki adımları uygulayın; Sensör kablolarını ve bağlantı soketini kontrol edin, hatalı parça var ise değiştirin.
2) Sensörün doğru değeri okuyup okumadığını kontrol edin, hatalı ise sensörü değiştirin.
8H-68Dönüş suyu sıcaklık sensörü takılma hatası.
Anakartın yaptığı doğrulama testlerinin
başarısız olması durumunda gerçekleşir.
“Kalıcı arızadır, reset gerektirir. Cihaza reset atın, hata tekrarlıyorsa aşağıdaki adımları uygulayın; Sensör kablolarını ve bağlantı soketini kontrol edin, hatalı parça var ise değiştirin.
Sensörün doğru değeri okuyup okumadığını kontrol edin, hatalı ise sensörü değiştirin.
E1-64Yanlış alev sinyali. Isıtma talebi olmamasına rağmen alev sinyali algılanması durumunda gerçekleşir.“Kalıcı arızadır, reset gerekir. Cihaza reset atın. Elektrodu ve ateşleme trafosunu kontrol edin, kablo grubunu kontrol edin,
arızalı parça var ise değiştirin. Gaz valfini kontrol edin, arızalı ise değiştirin. Anakartı değiştirin.
E1-69Yazılım bağlantı hatası.
Yazılım doğrulaması yapılamadı.
“Kalıcı arızadır, reset gerekir. Cihaza reset atın. Eğer hata tekrarlıyorsa anakartı değiştirin.”
E1-74ADC hatası. Kart üzerindeki elektronik komponentlerin
doğrulama testinin başarısız olması.
“Kalıcı arızadır, reset gerekir. Cihaza reset atın. Eğer hata tekrarlıyorsa anakartı değiştirin.”
H9-01Dış hava sensörü hatası
Sensör bağlantısının kısa devre ya da açık devre olması durumunda gerçekleşir.
“Geçici arızadır, reset gerekmez. Dış hava sensörünün kısa devre ya da açık devre olması durumunda meydana gelir.
Sensörün doğru terminale bağlandığından emin olun ve kabloyu kontrol edin. Hata giderilemediyse, dış hava sensörünü değiştirin.
HC-01Kullanım sıcak suyu hatası
Sensör bağlantısının kısa devre ya da açık devre olması durumunda gerçekleşir.
“Geçici arızadır, reset gerekmez. Arıza sebebi ortadan kalktığında cihaz tekrar ısıtma yapabilir duruma gelir.
Sensör ile Anakart arasındaki kabloları kontrol edin, sensör soketine doğru bir şekilde monte edildiğinden emin olun, arızalı kısım var ise değiştirin. Multimetre vasıtası ile sensör direncini kontrol edin, sensör arızalı ise değiştirin.
HJ-08Yüksek sistem basıncı“Geçici arızadır, reset gerekmez. Tesisatı basınç değeri 0.8 – 2.0 bar arası bir değere gelene kadar boşaltın. Hata otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Isıtma tesisatında hava olmadığından emin olun. Eğer basınç değeri ısıtma esnasında artıyorsa ve soğuma esnasında düşüyorsa, genleşme tankını kontrol edin, gaz basıncı düştüyse tankı basınçlandırın. Plakalı eşanjörü kontrol edin, iç plakaların delinmiş olması bu arızaya sebebiyet verebilir.”
HJ-09Düşük sistem basıncı“Geçici arızadır, reset gerekmez. Tesisatı, basınç değeri 0,8 – 2 bar arasında bir değere gelene kadar doldurun. Hata otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Eğer basınç değeri ısıtma esnasında artıyorsa ve soğuma esnasında düşüyorsa, genleşme tankını kontrol edin, gaz basıncı düştüyse tankı basınçlandırın.
HJ-10Su basınç sensörü hatası“Geçici arızadır, reset gerekmez. Basınç sensörünü ve kablo bağlantılarını kontrol edin, arızalı parça var ise değiştirin.”
J6-01Yüksek gidiş suyu sıcaklığı. Gidiş suyu sıcaklığının normal değerlerin üstüne çıkması durumunda gerçekleşir.“Geçici arızadır, reset gerekmez. Gidiş suyu sıcaklığı 90°C nin üstüne çıktığında meydana gelir. Isıtma devresini kontrol edin, radyatör vanaları kapalı ise açık konuma getirin. Pompayı kontrol edin ,çalıştığından emin olun. Pompa çalışmıyorsa, elektrik bağlantılarını kontrol edin, arızalı parça var ise değiştirin. Sensörün doğru değeri okuyup okumadığını kontrol edin, hatalı ise sensörü değiştirin. Plakalı eşanjörü kontrol edin, tıkanmadığından emin olun.”
J6-20Yüksek dönüş suyu sıcaklığı. Dönüş suyu sıcaklığının normal değerlerin üstüne çıkması durumunda gerçekleşir.“Geçici arızadır, reset gerekmez. Dönüş suyu sıcaklığı 85°C nin üstüne çıktığında meydana gelir. Isıtma devresini kontrol edin, radyatör vanaları kapalı ise açık konuma getirin. Gidiş ve dönüş sıcaklık sensörlerinin doğru monte edildiğinden emin olun. Sensörün doğru değeri okuyup okumadığını kontrol edin, hatalı ise sensörü değiştirin. Plakalı eşanjörü kontrol edin, tıkanmadığından emin olun. Pompayı kontrol edin ,çalıştığından emin olun. Pompa çalışmıyorsa, elektrik
bağlantılarını kontrol edin, arızalı parça var ise değiştirin.”
J6-64Drift test beklemesi“Bir hata kodu değildir, sistem belirli sürelerle sensörlerin çalıştığını doğrular. Bu süreçte ısı talebi oluşturulamaz, pompa çalışmaya devam eder. Testin sona ermesini bekleyin.”
J6-65Başarısız drift testi“Kalıcı arızadır, reset gerektirir. Cihazı resetleyin. Hata tekrarlıyorsa, gidiş ve dönüş sensörlerini kontrol edin, hatalı parçayı değiştirin.”
J6-66Başarısız sensör çatlak testi“Kalıcı arızadır, reset gerektirir. Cihazı resetleyin. Hata tekrarlıyorsa, gidiş ve dönüş sensörlerini kontrol edin, hatalı parçayı değiştirin.”
JJ-64Baca gazı sıcaklık sensörü hatası“Geçici arızadır, reset gerekmez. JJ-64 kodunun oluşmasına sebebiyet veren 2 durum vardır; Eşanjör üzerindeki termal sigorta aşırı sıcaklık yükselmesinden dolayı atarsa; Bu durumda, eşanjör değişmelidir. Baca gazı sıcaklığının ölçüm değerinin dışında bir değer okuduğu durumlarda. Bu durumda, Sensörün doğru değeri okuyup okumadığını kontrol edin, hatalı ise sensörü değiştirin. JJ-64 arızası ile karşılaşıldığında, baca gazı sensöründe problem olup olmadığı öncelikli olarak kontrol edilmelidir. Eğer sensörde ve kablolarında hata yok ise eşanjör değerlendirilmelidir.”
U2-01Düşük besleme voltajı
hatası. Şebeke geriliminin düşük olması
durumunda gerçekleşir.
“Geçici arızadır, reset gerekmez. Cihazın çalışması için voltaj değeri 170 Voltun üzerinde olmalıdır. Şebeke voltajını kontrol edin, gerekiyorsa voltaj regülatörü kullanın. Hata giderilemez ise yerel elektrik sağlayıcı firma ile irtibata geçin. Şebeke voltajı ile ilgili bir problem olmamasına rağmen hata devam ediyorsa Anakartı değiştirin.”

U4-67Reset denetimi. Kısa sürede sürekli cihaza reset atılması durumunda gerçekleşir.Kalıcı arızadır, reset işleminin yerine getirilebilmesi için cihazın elektrik bağlantısı kesilmelidir. Cihaz tekrar elektriğe bağlanıp reset işlemi uygulandığında arıza ortadan kalkacaktır.

Daikin Semi Condens Kombi Arıza Kodları

HATA KODUHATA NEDENİYAPILMASI GEREKENLER
LPSu Basıncı düşükKalorifer tesisatındaki suyun basıncı 0,4 barın altına düşmüş ise anakart bu arızayı verir. Kalorifer tesisatında kaçak olması durumunda su basıncı düşer. Bu nedenle tesisatta oluşabilecek kaçak ve sızıntıları kontrol ediniz. Eğer su basıncı düşük ise (1 barın altında) su doldurma vanasını açarak kombinin 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su dolduma işlemi bittikten sonar su doldurma
vanasını mutlaka kapatınız.
HLLimit thermostat devredeEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 90°C’yi aşarsa bu hata meydana gelir. Hatanın giderilmesi ve normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir.
AFProsestat devrede değilKombinin baca sisteminde veya presostat elemanında bir sorun olduğunda bu hata meydana gelir.
HbCH dönüş NTC hatasıEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir.
dBKullanım suyu NTC hatasıEğer kullanım sıcak suyu sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir.
bCAteşleme hatası veya brülör kontrol hatasıGaz tipi olarak doğalgaz seçili ise üç ardışık başarısız ateşleme eğer gaz tipi LPG seçili ise bir başarısız ateşlemenin ardından bu hata meydana gelmektedir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir.
GIGaz valfi modülasyon hatasıEğer gaz valfi modülasyon bağlantısında bir arıza meydana gelmişse kombi bu hatayı verir. Ancak kombi minimum kapasitede yanmaya devam eder.
A5Prosestat Kontağı kapalı-kararsızlık hatasıFanın çalışmamasına rağmen presostat kontağı 15 saniye boyunca
kapalı konumda ise bu hata meydana gelir. Presostat kontağı
açıldığında hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal
çalışmasına geri döner.
FrDonmaEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 1°C’nin altına düşerse bu hata meydana gelir. Eğer sıcaklık değeri 1°C’nin üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına devam eder.
HPYüksek su basıncıKalorifer tesisatındaki suyun basıncı 2.8 barı aştığında bu arıza meydana gelir. Su basıncı 2.5 barın altına düştünde ise hata otomatik olarak ortadan kalkar.
HtCH gidiş NTC aşırı ısınmaEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 88°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Su sıcaklığı 75 °C altına düştüğünde hata otomatik olarak ortadan kalkar.
FLBaca gazı NTC aşırı ısınma hatasıBaca gazı sıcaklığı 100°C yi aştında bu hata meydana gelir. Normal
çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir.
CLReküperatör yoğuşma suyu hata tespitiReküperatör yoğuşma suyu seviye sensörü, yoğuşma suyu algıladığında bu hata meydana gelmektedir. Yoğuşma sifonunu ve yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz.
FEFan encoder sinyali hatasıFan modülasyon sinyali 5 saniyelik bir süre boyunca istenilen aralık
dışındaysa, fan çalışsa bile bu uyarı verilir. Ancak cihaz CH ve DHW
konumlarında fan modülasyonu olmadan maksimum kapasitede
yanmaya devam eder. Sinyal istenilen aralığa geldiğinde ise uyarı
otomatik olarak ortadan kalkar.
rbCH Dönüş NTC hatasıEğer merkezi ısıtma suyu dönüş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir.
FbBaca gazı NTC prob hatasıEğer baca gazı sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir.
b2İyonizasyon Bileşen HatasıAlev sinyali 15 saniye boyunca algılanmaz ise bu hata meydana gelmektedir. Alev sinyali 2 saniyede algılanır ise kombi normal çalışmaya yeniden başlar.
b4Beklenmeyen İyonizasyon HatasıBrülör kapalı iken en az 20 saniye boyunca sözde bir alev tespit edilirse bu hata meydana gelir.
b3Gaz Valfi Geri besleme HatasıGaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir.
b5Gaz valfi geri besleme hatası 2Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir.
b6Beklenmeyen gaz valfi geri besleme
hatası
Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir.
LEDüşük voltaj HatasıEğer besleme voltajı 170V un altına düşerse bu hata meydana gelir. Besleme voltajı 180V un üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar.
FhYüksek baca gazı sıcaklığı uyarısıEğer baca gazı sıcaklığı 95°C yi aştığında bu hata meydana gelir ve kombi durur, Anti-Fast cycle time aktif hale gelir. Eğer baca gazı sıcaklığı 85 °C nin altına düşerse, kombi normal çalışmaya devam eder.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu