Kombi Arıza Kodları

Ferroli Kombi A01 Arıza Kodu ve Çözümü

Bu Arıza Kodu Ferroli Kombinin Hangi Modellerinde Gözükür?

Ferroli marka kombinin Domicondens, Domitech F 24, Divatop, Divatech F 32, Econcept 51 A, Econcept Tech, Econcept 50 A modelleri bu arıza kodunu göstermektedir.

Bu Arıza Kodunu Gördükten Sonra Yapılması Gerekenler;

  • İlk olarak kombiye gelen elektriği kontrol ediniz. Kombiye gelen voltajın düzenli gelmesi sağlanmalıdır. Kombi regülatörü kullanılmasını tavsiye ediyoruz.
  • Kombiye gaz akışı sağlanıyor mu? Evinizin gaz saatini kontrol ediniz. Gaz vanası kapalıysa açınız. Ekranda pil yok, arıza, eksik bakiye gibi uyarılar varsa çözümü için ya gaz yükleyiniz  ya da gaz saatini tamir edecek servisi çağırmalısınız. Eğer gaz vanası ve gaz saatinde sorun gözükmüyorsa kombinin altındaki gaz vanasını kapalı olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Kombiye reset işlemini uygulayınız. Her model de resetleme işlemi farklı olsa da genel tabir olarak kombinin ön düğmeleri arasında “Reset” ibaresi bulunmaktadır. İşlemi birkaç kez tekrar etmeniz faydalı olabilir.

Arızaya Neden Olabilecek Kombi Parçaları Nelerdir?

  • Kombi elektronik anakart
  • Gaz valfi
  • İyonizasyon – ateşleme elektrodu

Yukarıda listelediğimiz parçaların arızalı olması durumunda bilgi sahibi servis elemanlarının işlem yapması sağlığınız açısından faydalı olacaktır. İyonizasyon çubuğu bazen toz kapması, kirlenmesi neticesinde bu arızaya neden olabilmektedir. Temizlenmesi sonrasında bu arıza giderilebilir. Ateşleme elektrodunun kırılması, çatlaması da bu arızaya sebebiyet vermektedir.

Ferroli kombi yedek parça satışımız mevcuttur.

Gaz valfinin kesinlikle tamir edilmemesi gerekir. Bu parçanın tamiri can ve mal kaybına neden olabilir. Eğer arıza bu parçadan kaynaklanıyorsa değiştirilmesi gerekir.

Voltajın düzensiz gelmesi, elektronik anakart’a su kaçması gibi etkenlerden dolayı bazen kombi anakart bu arızaya neden olabilmektedir. Net olarak anakartın arızalı olduğundan eminseniz kartınızın tamir edilmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu