Kombi

Kombi Neden Su Almaz ?

Kombinize su dolduramamızın nedeni bir çok faktöre bağlıdır. Şimdi bu faktörleri birlikte inceleyelim.

İlk olarak şebeke basıncının kontrolünü yapmak lazım. Eğer eviniz üst katlardaysa ve suyun basıncı az ise kombiye su basma işlemi uygulasanız da kombinin basınç değeri değişmeyecektir. Bunun kontrolü için musluk suyunu açarak basınç değerini göz ile kontrol edebilirsiniz. Eğer suyun basıncı kuvvetliyse diğer faktöre geçebiliriz.

Kombiye gelen tesisat borusunda bir tıkanıklık ya da tesisat malzeme ya da işçilik hatası olabilir. Buradaki hatayı sizin anlayabilmeniz için alet ve el beceresi gerekir. Tesisat kurulurken suyu taşıyan bu plastik boruların bağlantısında yapılan hata nedeniyle suyun geçeceği alanın daralması sonucunda kombiye su dolum işlemini gerçekleştiremezsiniz. Sorunun çözümü için tesisat ustasından yardım almalısınız.

Kombi alt bağlantı vanasında arıza olması sonucunda kombi su almayabilir. Su vanası kapalı konumda takılı kalarak siz açma kolunu hareket ettirseniz dahi açık konuma gelmeyebilir. Bu sorunun çözümü için tesisat ustasından yardım almalısınız.

filtre temizliği

Kombiye su doldurmak için giriş yapılan hat üzerindeki filtrenin tıkanması sonucunda kombiye su dolumu sağlanamaz. Şebeke suyu ile birlikte irili ufaklı taşlar vb maddeler filtreyi tıkayarak suyun geçişini engeller. Periyodik olarak bu filtrenin temizlenmesi gerekir.

Kombi Doldurma Musluğu

Yukarıda bahsedilenler haricinde gene kombiye su dolum gerçekleşmiyor ise kombinin su doldurma vanası ya da musluk bloğu arızalı olabilir. Musluk değişimi yapıldı fakat hala kombiye su dolumu gerçekleşmiyorsa musluğun takılmış olduğu hidrolik blokta arıza olabilir. Teknik destek almak ya da parça satın almak için 0507 971 09 00 numarayı arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu