Kombi

Kombi Basıncı Nasıl Düşürülür?

Kombinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için içerisinde 1,5 bar olacak şekilde su bulunması gerekir. Eğer bu su basıncı 3 bar ve üzerine çıktığında kombinin emniyet parçası olan 3 bar emniyet ventili fazla olan suyu dışarı atacaktır. Böyle bir durum olmadan önce eğer kombinizde fazla bar basınç olduğunu düşünüyorsanız fazla olan suyu dışarı atmanız gerekecektir.

En basit yöntem banyoda bulunan su tahliye vanasını açarak suyu boşaltabilirsiniz. Eğer banyonuzda su tahliyesi için boşaltma vanasını bulunmuyorsa peteklerin hava alma kısmındaki yerini açarak fazla olan suyu boşaltabilirsiniz.

Tahliye vanası ve peteklerin hava alma bölgesinden su boşaltma haricinde başka bir yöntem ise kombinin şebeke suyu giriş vanasını kapalı konumuna getirip, doldurma musluğu açtıktan sonra herhangi bir sıcak su musluğu açıp kombinin içerisindeki su basıncını düşürebilirsiniz. İstenilen seviyeye geldikten sonra sıcak su musluğunu kapatıp, doldurma musluğunu kapalı konumuna getirip, şebeke giriş vanasını da açık konuma getiriniz. Tekrardan eski konumda çalışmaya devam edecektir. Diğer iki yöntemi uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.

Su boşaltımı yapıldıktan sonra 1,5 bar basıncına ayarlayınız. Kombinizdeki su basıncını düşürdükten sonra tekrardan yükselme söz konusu ise bir arıza olabilir. Arızanın giderilmesi için 0507 971 09 00 numaramızı arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu