Kombi

Kombi Su Basıncı Neden Düşer?

Hangi marka kombi kullanıyor olursanız olun her marka kombinin içerisinde 1,5 bar olacak şekilde su bulunması gerekir. Eğer cihaz içerisinde yeteri kadar su bulunmuyorsa cihaz çalışmayacaktır ve kendine özel olan arıza kodunu ekrana getirecektir.

Eğer kombiye fazla su doldurursanız, kombi emniyet parçalarından birisi olan 3-bar emniyet ventili kendini açarak fazla suyu atmak isteyecektir. Bazen kombinin sigorta kutuları işin ehli olmayan elektrikçiler 3-bar emniyet ventilinin tam altına monte ederek yangınlara sebep olmaktadırlar. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmamak için dikkatli olmakta fayda var.

Kombi içerisindeki su tesisatta kaçak olması, kombinin içerisindeki bağlantılardan ya da bozulan parçalardan su sızdırması sonucu su eksiltir.

Kombi Su Basıncı Neden Düşer?

Eğer kombinin içerisinde su miktarı 2-3 ay gibi sürelerde bitiyorsa bu normaldir. Kombinin içerisindeki suyun günlük, saatlik olması sonucu bir problemin olduğunun belirtisidir.

Su kaçağının kombiden olup olmadığını kontrol etmek için ilk olarak kombi kapağı açarak parçaların ve boruların sızdırmazlığı kontrol edilmelidir. Eğer parçalar arası bağlantı borularından su akıyorsa bu bağlantıların arasında suyun sorunsuz bir şekilde akmasını sağlayan orink contaların değiştirilmesi gerekir.

Bloklar, pompa, 3 yollu vana grubu gibi birçok malzemeden su akma ihtimalide vardır. Tüm parçaların tek tek kontrol edilerek kombi içerisinde bir sorun olmadığı kontrol edilmelidir.

Mekan içerisindeki tesisat da ufak bir çatlak olması bile kombinin barını sürekli olarak düşürecektir. Bu sorunun çözümü ise termal kameralar ile tesisatın kontrol edilmesi gerekir. Sızdıran yerin bulunması ardından da sızdıran yerin onarılması ya da değiştirilmesi gerekir.

Genellikle eski yapı ve eski tesisatlarda oluşan bu arıza hemen hemen herkesin başına gelmektedir. Sadece ofisi olan, vergi ödeyen, çantacı olmayan, işin ehli, belgeli servislerle çalışırsanız sorununuz en kısa sürede çözüme kavuşacaktır.

Firmamız 36 yıldır Ankara ilinde ve ilçelerinde her marka model kombilere onarım, bakım, yedek parça satışı ve elektronik kart tamiri hizmeti vermektedir.

Firmamız tarafından yapılan her işe 1 yıl garanti verilmektedir.

Sitemiz içerisinde enerji, doğalgaz haberleri, kombi dolandırıcılığı, kombi arıza kodları, kombi arızaları ve çözümleri gibi bir çok makale bulunmaktadır.

Kombinizde ne tür problem olursa olsun bize sorabilirsiniz. En kısa sürede cevaplayacağız.

Kombiniz Evinizin Kalbidir. Bakımlı Kombi, Sorunsuz Kombidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu